باران کود
خانه / کود مرغی پلیتی / خرید ارزان قیمت انواع مختلف کود مرغی پلیتی

خرید ارزان قیمت انواع مختلف کود مرغی پلیتی

قیمت خرید کود مرغی پلیتی با توجه به موادی که در آن به کار رفته است و در ضمن روش فرآوری که برای تولید آن استفاده شده است می تواند متغیر باشد. اغلب کشاورزان به دنبال خرید ارزان قیمت انواع مختلف کود مرغی پلیتی هستند تا بتوانند در هزینه های خود صرفه جویی کنند.

خرید کود مرغی پلیتی

میزان مصرف کود پلیت مرغی در مزارع به چه چیزی بستگی دارد

کود پلیت مرغی از جمله محصولات کشاورزی با کیفیتی است که این روزها مورد توجه کشاورزان قرار گرفته است. علت این توجه نیز به خاطر طبیعی بودن ترکیبات کود است که برای رشد و تکثیر گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد.

کشاورزان باید برای مصرف کود مرغی پلیتی در زمین های خود به یک سری از عوامل دقت داشته باشند که شامل:

  • نوع گیاه کشت شده در زمین کشاورزی
  • نوع بافت خاک
  • میزان باران

همه این عوامل در مصرف کود مرغی در زمین تاثیرگذار است. به عنوان مثال در زمین های کشاورزی که از هر گونه مواد آلی فقیر است باید کود بیشتری را استفاده نمود تا زمین به لحاظ تغذیه گیاه تامین گردد. خاک هایی که به نسبت دارای بافت سبکی نیز هستند نیاز است که از کود بیشتری استفاده گردد. مناطق شمالی که باران بیشتری نسبت به سایر مناطق کشور دارد نیز باید برای حاصل خیزی زمین های کشاورزی از کود بیشتری استفاده نمود.

البته باید به این نکته توجه داشت که مصرف کودهای مرغی برای گیاهان مختلف متفاوت است، به عنوان مثال مصرف کود برای غلات به نسبت صیفی جات متفاوت است. از آن جایی که مصرف کود مرغی ممکن است با بوی بدی همراه باشد، برای کم کردن بوی بد کود به همراه آن از سولفات آلومینیم استفاده می شود.

خرید کود مرغی پلیتی

قیمت خرید کود مرغی پلیتی غنی شده درب کارخانه با بازار چقدر اختلاف دارد

از جمله منابع آلی که می توان برای تغذیه خاک های کشاورزی استفاده نمود کود پلیت مرغی است که شامل عنصر نیتروژن به مقدار زیاد است. در ضمن کودهای مرغی دارای کمی رطوبت است که موجب می گردد میزان نگهداری این کود بیشتر گردد و از آلودگی های قارچی به دور باشد.

در ضمن کودهای مرغی سرشار از مواد آلی مانند ازت، فسفر، پتاسیم است که با استفاده از این کود های مرغی پلیتی در زمین های کشاورزی تا حد بسیار زیادی می توان حاصل خیزی خاک های کشاورزی را افزایش داد.

بنابراین قیمتی که برای کود های مرغی پلیتی توسط کارخانه تعیین می گردد بر حسب میزان مواد آلی است که در آن به کار رفته است. به عنوان مثال قیمتی که برای فروش کود مرغی پلیت توسط شرکت پلنت استار تعیین شده است برای یک کیسه ۲۵ کیلوگرمی در حدود ۴۰ هزار تومن قیمت دارد.

البته این قیمت تعیین شده کارخانه برای مصرف کننده است در صورتی که مشتری از کارخانه به صورت عمده خریداری کند، این قیمت می تواند تا حدودی متغیر باشد. در ضمن عواملی از جمله حمل ونقل، انبارداری برای مشتری دارای هزینه است که این عامل موجب اختلاف قیمتی بین کود تولید شده از کارخانه با کود عرضه شده در بازار است.

خرید کود مرغی پلیتی

تاثیرات کود پلیت مرغی غنی شده بر روی خاک به چه شکل است

کشاورزان با خرید کود مرغی پلیتی و استفاده از این کود در زمین های کشاورزی خود موجب افزایش حاصل خیزی خاک های خود می گردند. از جمله مزایایی که با استفاده از کود های پلیتی مرغی بر روی خاک ایجاد می گردد می توان به این موارد اشاره کرد:

  • افزایش حاصل خیزی خاک
  • کاهش دادن میزان ph خاک
  • افزایش تیرگی خاک که در نهایت منجر به جذب انرژی بیشتری در خاک می شود

به لحاظ داشتن نیتروژن بسیار بالایی که کود مرغی پلیت شده دارد می تواند در تقویت خاک بسیار تاثیرگذار باشد. کشاورزان می توانند با خرید کود مرغی پلیتی مواد غذایی مورد نیاز گیاهان خود را تامین نمایند و باعث افزایش حاصل خیزی خاک گردند.

خرید کود مرغی پلیتی

نحوه مصرف کود مرغی فرآوری شده به چه شکل می باشد

کشاورزان با خرید کود مرغی پلیتی باعث حاصل خیزی خاک های کشاورزی می شوند. کشاورزان می توانند از این کود مرغی پلیتی در فصول مختلف سال استفاده کنند ولی بیشترین تاثیری که کود مرغی می تواند بر روی خاک داشته باشد در فصل پاییز است.

با استفاده از کود مرغی در فصل پاییز عناصر مورد نیاز برای تقویت خاک فراهم می شود. البته گاهی اوقات کود را در فصل تابستان و زمستان استفاده می کنند و در زمان استفاده نیز باید در زمان شخم زدن خاک استفاده شود. به علت اینکه ممکن است بذرهای گیاه در اثر مسمومیت با آمونیاک جوانه نزنند.

خرید کود مرغی پلیتی

آیا شیره کود مرغی غیر استرلیزه برای مزارع قابل استفاده است

استفاده از کود مرغی به عنوان یک ماده ارزشمند برای کشاورزی محسوب می شود که از ایجاد هر گونه آلودگی زیست محیطی جلوگیری می کند. خرید کود مرغی پلیتی نسبت به کود شیمیایی بهتر است زیرا از سلامت بهتری برای زمین های کشاورزی برخوردار است.

البته برخی از کشاورزان از شیره کود مرغی برای تغذیه مزارع خود استفاده می کنند که احتمال دارد باعث از بین رفتن بذر گیاهان شود و این به دلیل نیتروژن بالایی است که در کود مرغی وجود دارد که باعث سوختن ریشه گیاه می شود.

پس بهتر است برای استفاده از کود مرغی آن را از طریق شرکت های تولیدی کود تهیه نمود و با خرید کود مرغی پلیتی استرلیزه باعث افزایش تغذیه خاک شد.

خرید کود مرغی پلیتی

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
زهرا زارع
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129286290
آدرس کانال: bazarekood@
پست الکترونیکی: Zare.compost@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت روز کود مرغی پلیتی خالص

قیمت روز کود مرغی در بازار های مختلف ایران و جهان چقدر است؟ آیا می …